foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

Temat „ Dbamy o nasze zdrowie” skłonił Pszczółki do zastanowienia się „Co to jest zdrowie”, a także jakie zachowania pozytywnie wpływają na stan naszego organizmu. Odpowiedzi na to pytanie, poszukiwaliśmy na zajęciach z kodowania. Podczas zabaw z kubeczkami , dzieci ustawiały wieżę według legendy, przyjętego kodu, ustalając barwę poszczególnych kubków  ( kolor zielony- to produkty zdrowe, kolor czerwony- to produkty, których nie powinniśmy jeść zbyt często). Zastanawialiśmy się także wspólnie, jaki wpływ na nasze zdrowie ma regularne uprawianie sportu- podejmując zabawę typu memory. Kolejne zadanie z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych karteczek oraz podanych koordynatów,  pozwoliło nam odkryć przedmiot potrzebny w nieprzewidzianych trudnych sytuacjach. Poradziliśmy sobie wspaniale- wyczarowując apteczkę pierwszej pomocy.  Zajęcia z wykorzystaniem elementów kodowania  były okazją do utrwalenia i wzbogacenia wiedzy z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, jak również  wspaniałą zabawą.

 Zapraszam do galerii.

 

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

615439
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
244
885
3490
17775
615439

2022-01-20 09:54