Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków i należy im pomagać. Dlatego dzieci z grupy „ Pszczółki” i „Wędrowniczki” rozpoczęły akcję dokarmiania skrzydlatych przyjaciół. Chętnie gromadzą  pokarm dla ptaków, dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta. Systematycznie uzupełniają zapasy w karmnikach, znajdujących się w ogrodzie przedszkolnym. Akcja – „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”, poprzedzona została tygodniowym cyklem zajęć dydaktycznych dotyczącym pomocy ptakom podczas zimy. Były to opowiadania, filmy edukacyjne, ciekawe prace plastyczne, zagadki i różne ciekawostki nt. ptaków zimujących w Polsce. Końcowym etapem było wykonanie prac dzieci eko – karmników dla swoich skrzydlatych ptaków. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny ,są doskonałą okazją do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na los zwierząt. Wszystkich zachęcamy do włączania się w akcję – Pomóżmy ptakom przetrwać zimę.

Fotorelacja w galerii grup. Zapraszamy do obejrzenia.

2021-03-08 07:46