foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

„ Wiosna, wiosna tak piękna i radosna,

Zobacz jak cały świat się budzi,

Kolory śmieją się do ludzi.

Wiosna, wiosna”

W naszej grupie przygotowania do pożegnania zimy i powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej. Zaczęliśmy od zmiany dekoracji z zimowej na wiosenną, następnym krokiem było założenie hodowli roślin po to, aby dzieci mogły zaobserwować jak wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach siały pomidory, ogórki, rzodkiewkę, sałatę, buraki, marchewkę oraz zasadziły czosnek i różne kwiaty cebulkowe. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone na parapecie.  Kolejny dzień przygotowań do przyjścia Wiosny  upłyną nam pod hasłem „ Pachnąca wiosna”, w tym dniu dzieci z wielkim zaangażowaniem kodowały za pomocą robotów Ozobot rozwijając przy tym umiejętności: pracy zespołowej, logicznego i algorytmicznego myślenia oraz zadaniowego podejścia do stawianych problemów. Wiele radości sprawił dzieciom moment, w którym roboty poruszały się według wcześniej zaplanowanej i zakodowanej trasie. Ostatnim etapem przygotowań Wędrowniczek do nadejścia Pani Wiosny było przygotowanie krótkiego występu, podczas którego dzieci pięknie wykonały piosenkę „Wiosna, piękna i radosna” oraz zaprezentowały swoją marzannę, którą z wielką pomysłowością i entuzjazmem przygotowały z małą pomocą  wychowawczyni. Zapraszamy do naszej galerii.

 

Piosenka "Wiosna, piękna i radosna" w wykonaniu Wędrowniczek:

https://youtu.be/RGQM7Ka2_aI

 

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

393235
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
49
731
780
7377
393235

2021-04-13 02:33