foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

Grupa Pszczółek w dniach  26.04 do 30. 04  przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu „ Mamo, tato wolę wodę”. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowanie  postaw proekologicznych i prozdrowotnych u dzieci. W  ramach realizacji programu  poznaliśmy  Zdrojka i jego przyjaciół,  którzy podzielili się swoją wiedzą na temat fascynującego świata wody, uświadamiając  nam  jak znaczącą rolę odgrywa ona dla naszego organizmu oraz negatywne skutki, gdy jej brakuje. Wspólnie z wodnymi bohaterami podejmowaliśmy szereg ciekawych  aktywności: przeprowadziliśmy doświadczenia z wodą, stworzyliśmy „ Piramidę zdrowego nawodnienia”,  wykonaliśmy  własną  kropelkę wody , wspólnie braliśmy udział w zabawach tanecznych , rytmicznych i ruchowych. Świetną zabawą okazało się   malowanie  „ Wodnego portretu”,  dzięki tym działaniom dowiedzieliśmy się: gdzie mieszka woda, do czego jest nam potrzebna, w jakich produktach spożywczych jest jej najwięcej , jak możemy ją oszczędzać, a nawet ile wody znajduje się w naszym organizmie. Oczywiście zawsze towarzyszyła nam degustacja wody. Na zakończenie nasze pracowite Pszczółki  otrzymały odznaki Superbohatera- Super moc po stronie natury.

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

533459
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
879
945
5262
18647
533459

2021-10-23 14:17