foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

 

W naszym przedszkolu została zamontowana nowa interaktywna pomoc dydaktyczna, o której marzyliśmy od dawna - Magiczny dywan. To multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Pozwala bawić się, rywalizować, a przy okazji uczyć się całej grupie dzieci. Pobudza wyobraźnię, integruje i pozwala pozbyć się nadmiaru energii . Dzięki różnorodnym zasobom dołączonym do Dywanu można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Wykorzystanie narzędzi multimedialnych staje się nieodłącznym elementem procesu nauczania w XXI wieku. Multimedia łączą wiele różnorakich środków przekazu, które się wzajemnie przenikają: obrazy, teksty, animację i muzykę. Magiczny dywan to nie tylko interaktywna podłoga łącząca w sobie multimedia z aktywnością  ruchową, ale przede wszystkim atrakcyjna  pomoc dydaktyczna z bogatą ofertą gier, zabaw, quizów i aranżowanych sytuacji edukacyjnych nakierowanych na wspomaganie rozwoju psychofizycznego dziecka  z uwzględnieniem podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.

Dzieci przeżywają wspaniałe przygody podczas korzystania z tego urządzenia: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park, , pluskają się w „wirtualnej” rzece, grają w piłkę nożną , tenis, poznają instrumenty , zbierają dobre emocje oraz wiele innych

„Magiczny dywan” czeka na dalsze zabawy z odkrywcami z naszego przedszkola.

Zapraszamy do galerii grup.


Grupa Wędrowniczki:

https://youtu.be/vj70fjIa_bs

https://youtu.be/TmPpbiF5Cy4

https://youtu.be/bkLYJWEvkxU

https://youtu.be/Ad_SPzHfh8M

 

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

507261
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
735
896
1631
15800
507261

2021-09-21 21:32