foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

W grupie Misie realizowany był program „Czyste powietrze wokół nas”. Głównym celem było kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci. Dotyczyły one ochrony własnego zdrowia. Podczas realizacji zajęć, dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki, oglądały prezentację multimedialną dotyczącą różnego rodzaju źródeł dymu, obejrzały bajkę edukacyjną ,,Książę i smog’’, wysłuchały pogadanek oraz zdobyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego. Przedszkolakom podczas zajęć towarzyszył ,, Dinuś’’ bohater programu, który nie lubi zanieczyszczonego powietrza, a zwłaszcza dymu papierosowego. Proponowane zabawy ruchowe i tematyczne inspirowały dzieci do działań,  których efektem były  prace  plastyczne w formie plakatu ,, Co i dlaczego dymi?’’ Następnie  z dużym zaangażowaniem malowały świat bez dymu, wykonały portret szczęśliwego Dinusia i bawiły się przy jego piosence, która stała się hitem. Chętnie uczestniczyły w zabawie ruchowej podczas której przy dźwiękach muzyki klasycznej pokazywały jak  zachowują  się  kwiaty oddychające  świeżym, czystym  powietrzem. Nie zabrakło też wesołej twórczości, czyli kolorowania. Prace plastyczne wykonane podczas zajęć i zabaw plastycznych  zostały zaprezentowane w galerii prac dzieci. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z podjętych działań.

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

615395
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
200
885
3446
17731
615395

2022-01-20 09:10