Dnia 17.12.2021r. w  grupie Biedronki obyło się Świąteczne Spotkanie Czytelnicze. W ramach programu autorskiego „ Czytajmy dzieciom…” Pani Dorotka z Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Nisku, z którą grupa współpracuje czytała dzieciom bajkę pt: „Mruczęty. Kot Mikołaja” Barbary Supeł, Lucy Rowland, Pauli Bowles. Biedronki poznały Mruczętego uroczego kota Świętego Mikołaja, który bardzo lubi spać. Dzień przed Świętami ucina sobie zbyt długą drzemkę, przez co omijają go wszystkie najciekawsze przygotowania! Niesforny kotek ma jeden sposób na smutek ciepłe, miłe pudełko i spanie! Nie wie jednak, że to dopiero początek świątecznego zamieszania. Podczas swojej drzemki Mruczęty sam zostaje prezentem! Zapakowany w kolorowy papier trafia na sanie Świętego Mikołaja! Jak się okazuje znajduje się w dobrym miejscu o dobrym czasie. Na sanie pełne prezentów czyhają złodzieje. Czy Mruczęty wykaże się bohaterstwem i przepędzi złodziejaszków? Piękny picturebook, który wprowadził wszystkie dzieci w świąteczny nastrój!

Dziękujemy za miłe spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

2022-01-20 09:33