foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

NASZE DZIAŁANIA PROWADZONE W RAMACH PROGRAMU 
               PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE
                    W  ROKU SZKOLNYM 2020/2021

ZDJĘCIA Z NASZYCH DZIAŁAŃ ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII NASZEGO PRZEDSZKOLA SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA

 

11.06.21 KOPALNIA POMYSŁÓW - ZABAWY W PIASKOWNICY

Zabawy w piaskownicy to nie tylko zwykła zabawa dzieci w piasku. Możemy dostrzec w niej wiele czynników, które pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój dziecka, a co za tym idzie właściwy wpływ na zdrowie dziecka. Wspólna zabawa w piaskownicy jest nie tylko źródłem kształtowania motoryki dziecka, ale również istotną rolę odgrywają relacje interpersonalne, społeczne dziecka. W takich sytuacjach uwidacznia się holistyczne podejście do zdrowia dzieci.

 

10.06.21 BIEDRONKI NA "ORLIKU"

Grupa "Biedronki", aby podsumować i zakończyć realizowany w tym roku program "Sprawny przedszkolak" udał się na pobliski "ORLIK". Dzieci bawiły się na placu zabaw, korzystały z siłowni na świeżym powietrzu, urządziły mecz piłki nożnej - chłopaki kontra dziewczyny oraz turniej rzutów do kosza, biegały na dystansie 50m, skakały na skakance... Zabawy było co niemiara!!! Tak aktywnie i atrakcyjnie spędzony czas dobrze wpłyną na ich samopoczucie i zdrowie. Ruch to świetna forma spędzania wolnego czasu, a bardzo możliwe, że i wstęp do poważniejszej przygody ze sportem.

04.06.21 NASZE PRZEDSZKOLNE ZIELONE GRZĄDKI

W kwietniu prezentowaliśmy poczynania „Biedroneczek” w naszym ogrodzie przedszkolnym, kiedy to zakładały zielone ogródki. Starszaki nie zapominały o  zielonym ogródku, cały czas go doglądały i pielęgnowały, aby zasiane warzywa miały jak najlepsze warunki do rozwoju. Oto efekty działań „Biedroneczek” i natury.

 


01.06.21 DZIEŃ DZIECKA

„Bezpieczny przedszkolak” pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Dzień Dziecka w  naszym Przedszkolu. Główną  atrakcją było spotkanie ze strażakami  Ochotniczej Straży Pożarnej w Nisku, oraz policjantkami z Powiatowej Komendy Policji w  Nisku. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, oraz jak się zachowywać, aby nie narażać zdrowia własnego i innych. Były to bardzo cenne rady zwłaszcza, że zbliżają się Wakacje. Nie mogło w tym dniu zabraknąć tak uwielbianej przez dzieci aktywności fizycznej. Okazją do tego były zabawy ruchowe, gry, oraz grupowe zawody sportowe. Powszechnie wiadomo, że śmiech to zdrowie, u nas go dzisiaj nie brakowało.

30.05.2021 KONKURS PLASTYCZNY

„Wakacyjna wizytówka” pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez NCK w  Nisku dla dzieci i młodzieży. Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych mieszkańców walorami Niska i okolic, rozwijanie wyobraźni twórczej, popularyzacja twórczości dziecięcej oraz promocja atrakcji turystycznych gminy Nisko. Wiele dzieci brało aktywny udział w tym przedsięwzięciu. I miejsce  w kategorii wiekowej do 7 lat zdobył nasz przedszkolak – z grupy „Biedronki”. Takie wydarzenia mają ogromny wpływ na kształtowanie się u dzieci patriotyzmu lokalnego. 

 

„RUCH TO ZDROWIE” NIE ZAPOMINAJĄ O TYM WIEWIÓRECZKI !!!

Każdy przedszkolak wie, że, aby rozwijać się prawidłowo musi dbać o swoją  kondycję fizyczną. „Wiewióreczki” najmłodsze przedszkolaki, także o tym pamiętają i zawsze jeśli jest taka okazja chętnie z  niej korzystają, by wzmacniać swój organizm, poprzez ćwiczenia, gry i zabawy ruchowe. Jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie dlatego zawsze staramy się zachęcać naszych przedszkolaków do aktywnego spędzania czasu zarówno w przedszkolu jak i w domu.

GRY I ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU SĄ SUPER!

To kolejne wyzwania jakie podejmują „Biedroneczki” realizując program autorski „Sprawny przedszkolak”. Wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby rozwijać swoją sprawność ruchową. Wykonywanie tych ćwiczeń nie tylko wpływa korzystnie na ich sprawność fizyczną, ale uczy ich współpracy, tolerancji dla dzieci mniej sprawnych oraz wyzwala ducha pozytywnego współzawodnictwa.

 

05.05.2021R BIEDRONKI SPRINTEM DO MARATONU !

W ramach realizowanego w tym roku w grupie „Biedronek” programu autorskiego „Sprawny przedszkolak” odbył się indywidualny bieg na czas.  Po krótkiej rozgrzewce z numerami startowymi na piersi, dzieci zmierzyły się z dystansem 30m. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i  aktywnego spędzania czasu, w tym na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u  przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. Zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i  emocjonalny.


04.05. 21 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

W przedszkolu został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Strażaka. Został on poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażenie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. Dzieci dowiedziały się również, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, dużo ćwiczą i  zdrowo się odżywiają. W  związku z tym w naszym ogrodzie przedszkolnym zorganizowane zostały Zawody Strażackie, które sprawiły dzieciom wielką radość. Ciekawy tor przeszkód dostarczył dzieciom wiele wrażeń i stworzyły okazję do aktywności fizycznej. 

 

 

30.04.2021 DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKI W PRZEDSZKOLU

Jak wiemy pojęcie zdrowia występuje w różnych aspektach. Nie tylko ważne jest zdrowie fizyczne. By człowiek dobrze funkcjonował, również ważne jest wzmacnianie naszego zdrowia w aspekcie społecznym, psychicznym, duchowym. Są to funkcje, które wzajemnie się uzupełniają. Takim wydarzeniem w naszym przedszkolu budującym morale naszych przedszkolaków był „Dzień Flagi”. Był on dla naszych małych przedszkolaków wspaniałą lekcją patriotyzmu przypominającą, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.


26-30.04.2021 „MAMO TATO WOLĘ WODĘ”

Ogólnopolski program „ Mamo, tato wolę wodę”, jak wiadomo ma na celu podkreślenie roli wody w codziennej diecie, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych u dzieci. Kolejne grupy zrealizowały program, który pozwala dzieciom poszerzyć swoją wiedzę na temat wpływu różnych czynników na nasze zdrowie. Do programu dołączyły grupy „Wiewiórki”, „Pszczółki” oraz „Biedronki”.


28.04.2021 WIOSENNE PRACE W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Promując zdrowy tryb życia w naszym przedszkolu „Biedronki” postanowiły założyć ogródek warzywny, kwiatowy oraz zielnik, w którym będą miały okazję uczestniczyć w pracach ogrodowych, obserwować, pielęgnować i kosztować zdrową i ekologiczną żywność. Ponadto ogródek będzie miejscem zabaw badawczych, obserwacji roślin, ptaków, owadów i zjawisk przyrodniczych.


22.04.21 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta, gdyż doskonale wiedzą, że od jakości naszego środowiska zależy nasze zdrowie, które jest dla nas najcenniejsze. Odbyły się warsztaty ekologiczne „ Coś z niczego”, które miały na celu pokazanie dzieciom, jak można powtórnie wykorzystać niepotrzebne śmieci. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę porządkując plac przedszkolny i nie tylko.


 23.03.2021 ROZPOCZYNAMY WIOSENNY SEZON AKTYWNYCH ZABAW NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Nasze przedszkolaki są aktywne przez cały czas, ale każda pora roku ma swoje prawa i odpowiedni dobór zabaw. Nie zawsze możemy korzystać w pełni z tego co nam oferuje nasz ogród przedszkolny. Zawitała do nas WIOSNA, mimo zimowego przywitania, to jednak WIOSNA jest górą i pozwala korzystać naszym przedszkolakom z pełni dobrodziejstw jakie oferuje nam nasz przedszkolny plac zabaw.


22.03.2021 PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

Powitanie WIOSNY to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Poszukiwania rozpoczęły się dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów i zabaw dzieci szukały  pierwszych oznak wiosny. Bardzo pozytywnie wpływało to na zdrowie naszych milusińskich. Gdy przyszła do nas wreszcie upragniona WIOSNA mimo niesprzyjających warunków pogodowych, nasze zahartowane przedszkolaki nie bały się  pożegnać ZIMY i przywitać WIOSNY zabawami
i śpiewem w naszym przedszkolnym ogrodzie.

 

MARZEC 2021 ZAKŁADAMY ZIELONE OGRÓDKI W NASZYCH PRZEDSZKOLNYCH SALACH

Do akcji BIEDRONECZEK, które jako starszaki rozpoczęły zakładanie „ZIELONYCH OGRÓDKÓW
W SALI” dołączyły kolejno pozostałe przedszkolaki. Dzieci mogły zaobserwować jak wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. Dowiedziały się jakie wartości dla naszego zdrowia oferują nowalijki, zwłaszcza te z własnej uprawy, pozbawione wszelkich szkodliwych wspomagaczy w rozwoju naszych warzyw.


02.03.2021 BIEDRONECZKI ZAKŁADAJĄ WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY

Kącik przyrody w sali przedszkolnej to miejsce, w którym dzieci gromadzą obiekty przyrody ożywionej i nieożywionej. Stanowią one tworzywo w kształtowaniu procesów poznawczych: obserwacji, porównywania, badania oraz w rozwijaniu umiejętności pielęgnacyjnych, estetycznych i manualnych. Biedroneczki nie mogąc doczekać się wiosny postanowiły zasiać: rzeżuchę, kiełki, słonecznik, fasolę, owies, szczypiorek, aksamitki oraz posadziły cebulki kwiatów: dalii, hiacyntów, krokusów  i mieczyków. Podczas tych działań, uaktywnionych zostało wiele bodźców, które oddziaływały na zdrowie naszych przedszkolaków.

14.02.2021 WALENTYNKI

14 luty to dzień w którym wszyscy świętujemy WALENTYNKI jest to dzień nie tylko zakochanych, ale wszystkich osób, które chcą pokazać, że potrafią obdarzyć innych serdecznością, przyjaźnią, sympatią. W naszym przedszkolu ten dzień przebiegał pod hasłem „DZIEŃ POZYTWNYCH UCZUĆ”. Jest to bardzo ważny aspekt w prawidłowym rozwoju dziecka. Szczęśliwe dziecko - to zdrowe dziecko.


11.02.2021 BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Karnawał to czas radości i zabawy. Jak wszyscy wiedzą każdy bal karnawałowy  to mnóstwo energii, uśmiechu i wzajemnej życzliwości. Jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie, dlatego takiej imprezy, która wyzwala w każdym tyle ruchu i pozytywnych uczuć nie mogło zabraknąć w naszym kalendarzu imprez propagujących zdrowie. Bal odbył się oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Każda grupa bawiła się w swojej sali, nie wpłynęło to negatywnie na aktywność dzieci podczas zabawy.


STYCZEŃ 2021  AKCJA CHARYTATYWNA „ GÓRA GROSZA”

Tegoroczną akcję „ GÓRA GROSZA” zainicjowała grupa „ WIEWIÓRKI” pod hasłem „ POMOŻEMY BO CHCEMY”.  Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Korzyści płynące z włączenia się do akcji mają szeroki efekt: wychowawczy, integracyjny i prestiżowy co wpływa korzystnie za całokształt zdrowia dziecka.


STYCZEŃ 2021 „ MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY”

Nasze przedszkolaki udowodniły, że zima nie jest dla nich straszna i hartują swój organizm nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych świetnie się bawiąc.  Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu: lepiły bałwana, robiły „aniołki”, rzucały śnieżkami do siebie, chodziły po śladach a także zjeżdżały z górki na sankach. Ruch na świeżym powietrzu jest niezbędny w prawidłowym rozwoju dziecka.

21.01.2021 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkolaki zawsze pamiętają o swoich babciach i dziadkach z okazji ich święta. W tym roku z braku możliwości zaproszenia babć i dziadków do przedszkola kochające wnuki nie zapomniały o ich Święcie. Jak zawsze przygotowały dla nich piękne laurki wykonane ze szczerego serduszka oraz krótki program artystyczny, który został nagrany i udostępniony na stronie naszego przedszkola. Tego wydarzenia nie mogło zabraknąć w kronice Przedszkola Promującego Zdrowie, ponieważ miało nieoceniony wpływ na różne aspekty zdrowia naszych dzieci.


26.01.2021 ĆWICZENIA NA RÓWNOWAGĘ GRUPA „BIEDRONKI”

Ćwiczenia na równowagę dla dzieci to doskonały sposób na wspomaganie naturalnego rozwoju ruchowego dziecka. Sprzyjają  rozwojowi koordynacji ruchowej, pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała a przede wszystkim wpływają  na czucie głębokie. Taką formę aktywności można proponować  już od pierwszych lat życia i powinna być kontynuowana na każdym etapie rozwoju dziecka. Ćwiczenia przebiegały pod hasłem: „KAŻDA  BIEDRONKA  POWIE,  ŻE  RUCH  RÓWNA  SIĘ  ZDROWIE !!!”

STYCZEŃ 2021 „ POMÓŻMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

Takie hasło towarzyszyło dzieciom z grupy Biedronki, Wędrowniczki i Pszczółki. Dzieci chętnie gromadzą  pokarm dla ptaków, dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta. Systematycznie uzupełniają zapasy w karmnikach, znajdujących się w ogrodzie przedszkolnym. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny ,są doskonałą okazją do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na los zwierząt.

7.12.2020 - 11.12 2020  GRUPA WĘDROWNICZKI REALIZOWAŁA PROGRAM  „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ".

Nadrzędnym celem programu było zachęcanie dzieci do picia wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. Cel ten  jest zgodny z priorytetem naszego Przedszkola Promującego Zdrowie, którym jest promowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych. W trakcie jego realizacji dzieci podjęły szereg aktywności, które przyczyniły się do zwiększenia u dzieci świadomości jak dbać o własne zdrowie.

01.12.2020 ROZSTRZYGNIĘCIE PRZEDSZKOLNEGO  KONKURSU PLASTYCZNEGO  „ ZDROWA RODZINA”

,,Zdrowa Rodzina” to temat konkursu plastycznego, który został zorganizowany przez nasze Przedszkole dla dzieci uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  na terenie Miasta i Gminy Nisko. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia w rodzinie i wspólnego spędzania wolnego czasu, postrzeganie zdrowia jako znaczącej wartości w życiu każdego człowieka, doskonalenie umiejętności manualnych, umiejętności wyrażania myśli, uczuć i przeżyć w pracy plastycznej, rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dziecka, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu. Otrzymaliśmy wiele bardzo ciekawych prac. Każda praca została zauważona i odpowiednio nagrodzona. Laureatom GRATULUJEMY!!!


24.11.2020 BIEDRONKI UCZĄ SIĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

W najstarszej grupie  „Biedronki” odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób udziela się pomocy przedmedycznej, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ponadto przedszkolaki miały możliwość robienia opatrunków, opatrywania i bandażowania różnych części ciała oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona. Utrwaliły również numery alarmowe oraz nauczyły się jak wezwać pomoc przez telefon i jak rozmawiać z dyspozytorem


18.11. 2020 WITAMINY TO W NICH NASZA SIŁA I MOC - WIEDZĄ O TYM WIEWIÓRECZKI

Wiewióreczki chcąc się włączyć w akcję Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, oraz realizując zadania Przedszkola Promującego Zdrowie przygotowały własnoręcznie wspaniałe soki z różnych owoców. Było to dla nich nie małe wyzwanie i wielka frajda móc uczestniczyć w całym procesie wytwarzaniu soku. Tak przygotowany sok smakował rewelacyjnie. Było to zadanie z kategorii PRZYJEMNE I POŻYTECZNE.


17.11.2020 PIECZEMY DIETETYCZNE ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI – GRUPA BIEDRONKI

Dzieci z grupy „Biedronki” piekły dziś świąteczne dietetyczne  pierniczki. Najpierw poznały składniki, które są potrzebne są do zrobienia dietetycznego piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty dokładnie wymieszały, zagniotły i rozwałkowały a na końcu wycięły za pomocą foremek różne kształty pierniczków. Gotowe ciasteczka rozłożyły na blaszki. Resztą czyli pieczeniem zajęły się już  nasze panie kucharki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zdały na oceną celującą.


16.11.2020 SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO W GRUPIE „PSZCZÓŁKI" „ OWOCOWE SZASZŁYKI”

W nawiązaniu do akcji Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci z grupy „Pszczółki” poznały zasady zdrowego odżywiania, dowiedziały się o konieczności jedzenia warzyw i  owoców, oraz zapoznały się  z najnowszą piramidą żywieniową. W dalszej części zajęć pracowite Pszczółki zamieniły się w kucharzy i własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją.


12.11.2020 BIEDRONKI ROBIĄ NATURALNY NAPÓJ IZOTONICZNY

Po solidnym wysiłku związanym w udziale w zajęciach sportowych z piłką BOSU dzieci z grupy „BIEDRONKI”,  aby uzupełnić utraconą energię, postanowiły zrobić samodzielnie naturalny napój izotoniczny na bazie wody, miodu, soku z cytryny i grejpfruta. Smakował wybornie i pozwolił na uzupełnienie energii na dalsze funkcjonowanie dzieci w przedszkolu.


12.11.2020 ZAJĘCIA SPORTOWE NA BOSU – GRUPA BIEDRONKI

„BIEDRONECZKI”  realizując program „Sprawny Przedszkolak” postanowiły sprawdzić swoje możliwości i umiejętności ruchowe z wykorzystaniem piłki BOSU. Jest to narzędzie pozwalające na przeprowadzenie ćwiczeń o rozmaitym charakterze, w tym wytrzymałościowych, plyometrycznych, funkcjonalnych. Ćwiczenia  przy użyciu BOSU: poprawiają koordynację ruchową i refleks, równowagę ciała i wytrzymałość, ułatwiają spalanie tłuszczu i kształtowanie sylwetki, ułatwiają wypracowanie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała i korygują wady postawy, wzmacniają mięśnie przykręgosłupowe                                            i uelastyczniają kręgosłup. Biedroneczki świetnie sobie z tym poradziły.


10.11.2020 PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to niezwykle ważna data dla każdego Polaka - to dzień, kiedy nasza Ojczyzna odzyskała wolność po wielu latach niewoli. Dlatego co roku obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Po raz kolejny włączyliśmy się do akcji „SZKOŁA DO HYMNU”. W tym roku z powodu panującej pandemii COVID - 19 zmuszeni byliśmy to święto obchodzić inaczej. Przyjęliśmy hasło „ MIMO, ŻE OSOBNO TO JEDNAK RAZEM”. Uświadomiło to dzieciom, że w mimo różnych przeciwności zawsze należy jednoczyć się w ważnych sprawach


09.11.2020 DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA „WĘDROWNICZKI”        

Jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie dlatego grupa „WĘDROWNICZKI”, aby włączyć się w akcję Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przygotowały samodzielnie kanapki na podwieczorek. Przygotowane własnoręcznie kanapki były kolorowe, zdrowe                       i wybornie smakowały. Wędrowniczki poznały zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzą jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, aby będąc w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia.

16.10.2020 JESIENNY SPACER  „BIEDRONEK”

Biedronki jako najstarsza grupa wie doskonale jak dbać o własne zdrowie, wiedzą co robić, aby wzmocnić swój organizm. Biedronki nieustannie promują zdrowy styl życia i niezależnie od pogody korzystają ze świeżego powietrza. Nie straszny  im jest deszcz, są przygotowane na każdą pogodę.

09.10.2020 GRUPA  „MISIE”  WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ AKTYWNIE

Jesień to bardzo kolorowa i inspirująca pora roku. Dzieci uwielbiają się bawić na placu zabaw, który budzi fantazję, zachęca do kontaktu z rówieśnikami, służy do pokonywania nowych wyzwań, a przede wszystkim do ruchu. A jak wszystkim wiadomo ruch to zdrowie, a zwłaszcza na świeżym powietrzu. Dlatego zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu. Nie zapominajmy o tym nigdy.


04.10.2020 - PÓŁMARATON

„RUCH TO ZDROWIE” - to hasło towarzyszy nam od samego początku działalności naszego Przedszkola w Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Jest ono aktualne nie tylko wśród dzieci, ale również wśród personelu przedszkola. Staramy się promować ruch jako wspaniały czynnik wspierający nasze zdrowie nie tylko na naszej przedszkolnej płaszczyźnie, ale również w środowisku tym bliższym i dalszym. Dobrym przykładem tego jest nasza nauczycielka pani Beata Jagiełło, członek grupy biegowej PLANETA w Nisku, z którą owocnie współpracujemy. Pani Beata Jagiełło uczestnicząc w półmaratonie w Krynicy Górskiej zajęła pierwsze miejsce. Jest to wspaniały przykład dla naszych przedszkolaków, że nigdy nie można się poddawać. Trzeba zawsze podążać za własnymi marzeniami, pamiętając zawsze o właściwym dbaniu o nasze zdrowie.


29.09.2020 WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI... - EKSPERYMENTUJEMY W KUCHNI 

Dzieci w grupy „Biedronki” poznawały warzywa i owoce różnymi zmysłami: dotyku, węchu, smaku i zapachu. Wiedzą już, że aby być zdrowym trzeba uwzględnić je w diecie, ale i też, że należy je dobrze umyć przed spożyciem. Wykorzystując przyniesione z domu owoce  przygotowały  pyszny koktajl owocowy na bazie jogurtu naturalnego. „Biedronki” jako najstarsza grupa w przedszkolu  doskonale wie jak promować zdrowie w naszym przedszkolu i być wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów i koleżanek.


 

 24.09.2020 PROGRAM „SPRAWNY PRZEDSZKOLAK”

„Sprawny Przedszkolak” to hasło autorskiego innowacyjnego programu nauczycielki pani Beaty Jagiełło z grupy dzieci 5 - 6 latków „ Biedronki”. Program ma za zadanie zachęcić dzieci i ich rodziców do jeszcze większej aktywności ruchowej. Każdy wie, że ruch daje wspaniałą zabawę, wielką przyjemność, korzyści dla całego organizmu oraz relaks.

 W ZDROWYM CIELE  -  ZDROWE I SZCZĘŚLIWE DZIECKO!


21.09.2020 ZABAWY Z KODOWANIEM

Kodowanie na dywanie są to zajęcia dla przedszkolaków rozwijające logiczne myślenie, umiejętność przewidywania konsekwencji, pomagające wypracować umiejętność efektywnego myślenia, pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotkanych trudności. Właśnie te umiejętności kształtowane są podczas zabaw z kodowaniem. Radzenie sobie z napotkanymi trudnościami to doskonały trening dla sfery psychicznej dziecka. Tego treningu podjęły się dzieci z grupy 4-latków „MISIE”.


20.09.2020 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, tak mówił Janusz Korczak. My popieramy to stwierdzenie i bardzo chętnie propagujemy śmiech wśród naszych przedszkolaków, jako lekarstwo na wszelkie smutki. W tym roku niestety nieco inaczej wyglądało wspólne świętowanie Dnia Przedszkolaka ze względu na trwającą pandemię. W trosce o zdrowie naszych dzieci, każda grupa świętowała na swojej działce. Osobno, ale jednak razem - razem w wspólnym śpiewaniu, radości. Mimo, że dzieliły nas żywopłoty to jednak serca naszych przedszkolaków były zjednoczone, każda grupa wymieniała ze sobą gorące pozdrowienia stosując ustalone znaki na powitanie będąc w bezpiecznej odległości. Nasze działania zmierzały do tego aby każdy przedszkolak poczuł, że jest wyjątkowy, najważniejszy i zawsze może liczyć na pomoc dorosłych.

18.09.2020 ZABAWY Z PROGRAMOWANIEM

Wszyscy wiedzą jak ważne dla zdrowia jest pewność siebie, umiejętność podejmowania decyzji bez zbędnego stresu. W naszym Przedszkolu dbamy także i oto. Dlatego grupa Wędrowniczki wchodzi w nowy etap edukacji jakim jest programowanie. Pozwoli to dzieciom trenować logiczne myślenie, inteligencję przestrzenną, ćwiczyć liczenie i podejmować decyzje dotyczące tego jak robot ma się przemieszczać, aby dotrzeć do różnych miejsc na planszy. Wszystkie te działania pozwolą naszym przedszkolakom być bardziej pewnym siebie, umieć radzić sobie ze stresem, który niestety potrafi negatywnie wpływać na nasze zdrowie.


18.09.2020 BIEDRONKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT !

Po raz 27 pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję ” ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać . Nasze Przedszkole co roku włącza się w akcję Sprzątania Świata. W tym roku to przedszkolaki z najstarszej grupy „Biedronki”, którym nie jest obojętny  los naszej planety przyłączyły się do akcji.


09.09.2020  MINI WYŚCIG KOLARSKI "SOLIDARNOŚCI"

W Parku Miejskim w Nisku odbył się Mini Wyścig „Solidarności”, z udziałem dzieci w przedziale wiekowym 5 - 12 lat. Nasze przedszkolaki również brały w nim dzielnie udział, promując zdrowy styl życia. Dają wszystkim przykład, że ruch to zdrowie.


 

15.09.2020  DZIEŃ KROPKI

Pod takim hasłem przebiegały zajęcia w grupie 5- latków „Wędrowniczki”. Niby mała kropka a potrafi wzbudzić u dzieci kreatywność, pomysłowość, odwagę, poczucie własnej wartości. Realizowane zadania uczyły dzieci współdziałania w zespole, dzielenia się pomocami z innymi dziećmi. Poprzez takie działania dbamy o zdrowie dzieci w ujęciu holistycznym, które jest niezbędne do właściwego ich rozwoju.

 

NASZE DZIAŁANIA PROWADZONE W RAMACH PROGRAMU
               PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE
                    W  ROKU SZKOLNYM 2019/2020

ZDJĘCIA Z NASZYCH DZIAŁAŃ ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII NASZEGO PRZEDSZKOLA SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA

 

02.06.2020 AKCJA „RUCH TO ZDROWIE”

Każdy wie, że o kondycję fizyczną należy dbać w każdych warunkach, dlatego zaprosiłyśmy naszych przedszkolaków ich rodziny oraz nasz personel do wspólnej zabawy pod hasłem RUCH TO ZDROWIE. Każdy mógł pokazać nam jak spędza aktywnie czas, pamiętając oczywiście o panujących zasadach.

10.04.2020 AKCJA „WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE”

Akcja ta została zapoczątkowana we Włoszech ma na celu podniesienie na duchu wszystkich, którzy tracą nadzieję na lepsze jutro. My włączyliśmy się w tą akcję całym sercem, ponieważ chcemy, aby nasze przedszkolaki były silne duchowo i miały pozytywne nastawienie do świata mimo sytuacji, która może budzić wiele obaw. „ Andra Tutto Bene”, „Let’s all be well”  to znak na lepsze, weselsze jutro.

25.03.2020 NIE STRASZNA NAM NUDA, NAM SIĘ WSZYSTKO UDA

Niestety i stało się, aby skutecznie walczyć z podstępnym wirusem musimy pozostawać w domu, ale to nie zwalnia nas z obowiązku, aby dbać o swoje zdrowie, tym bardziej w takiej sytuacji musimy robić to o wiele bardziej rzetelnie. Dlatego zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców do zabawy proponując, by ujawnili własne zdolności kulinarne i wspólnie ze swoimi pociechami przygotowali posiłek, którego tematem przewodnim jest hasło: „SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”. Zanim oczywiście rodzice przystąpili do działania mogli się zapoznać z naszymi propozycjami, jakie dla nich i dzieci przygotowałyśmy.

04.03.2020 PROSZĘ ZOSTAŃ ZE MNĄ W DOMU JEŚLI…

Pod takim hasłem przeprowadziliśmy akcję w naszym przedszkolu uświadamiającą naszych rodziców aby pozostawili swoje dzieci jeśli mają jakiekolwiek symptomy choroby. Akcję prowadziliśmy na stronie internetowej naszego przedszkola oraz staraliśmy się dotrzeć do każdego rodzica indywidualnie poprzez rozmowę i plakaty rozwieszone na terenie placówki.

28.02.2020 WALCZYMY WŁAŚCIWIE Z KORONAWIRUSEM

Każdy musi być świadomy, w jaki sposób należy dbać oto, aby nie narazić się na zarażenie wirusem  COVID-19 zwanym KORONAWIRUS, dlatego włączyliśmy się do akcji uświadamiającej dzieciom i rodzicom sposoby ograniczania ryzyka zakażenia się nim. Akcja prowadzona była na stronie internetowej placówki, oraz poprzez rozwieszenie plakatów na jej terenie.

26.02.2020 ZAJĘCIA Z PODŁOGĄ INTERAKTYWNĄ

W naszym przedszkolu gościliśmy Panią Jolantę Rozmaniec, która przeprowadziła zajęcia z wykorzystaniem podłogi interaktywnej Fun Floor . To doskonała  forma edukacji poprzez zabawę, która  w niezwykły sposób rozwija nie tylko spostrzegawczość i integrację sensoryczną dzieci, ale przede wszystkim budzi ich kreatywność; zachęca dzieci do nauki w ruchu, dzięki czemu szybciej przyswajają nowe wiadomości.

 

26.02.2020 UDZIAŁ W PROJEKCIE ,, CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM’’

W tym dniu w naszym przedszkolu gościliśmy młodzież  z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej  w Nisku w ramach projektu ,, Cała Polska czyta dzieciom’’. Celem akcji jest stymulowanie rozwoju dzieci, rozwijanie zdolności koncentracji i chęci poznawania świata, a także dostarczenie przyjemności z czytania i słuchania. Nasi goście dobrze wiedzieli, że jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie dlatego  wybrali do czytania literaturę, związaną z promowaniem właściwych zachowań prozdrowotnych.

21.02.2020 DZIEŃ NAUKI W PRZEDSZKOLU

W tym dniu w naszym przedszkolu pojawili się goście z  Klubie Młodego Odkrywcy „Da Vinci” i „DELTA 3” byli to uczniowie z naszych niżańskich szkół podstawowych. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w grach i zabawach, w czasie których wykazały się dużą spostrzegawczością, dobrą pamięcią i pomysłowością. Mali badacze mieli również okazję przeprowadzić  obserwacje, proste doświadczenia i eksperymenty wyjaśniające różne zjawiska fizyczne, chemiczne.

14.02.2020 WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU 

W naszym przedszkolu był to przede wszystkim dzień pełen życzliwości i sympatii wobec drugiego człowieka. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Przedszkolaki wzięły udział w różnego rodzaju zabawach ruchowych, konkursach, wyścigach. Przedszkolaki oprócz świetnej zabawy po raz kolejny przypomniały sobie wspaniałych wartościach, które pozwalają nam utrzymać nam naszą duchową równowagę.

01.2020 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkolaki, wiedzą doskonale jak ważni w życiu są dziadkowie, potrafią wyrazić dla nich szacunek, miłość i oddanie. Taki cel przyświecał naszym przedszkolakom prezentującym swoje umiejętności artystyczne dla Babci i Dziadka. Jak przystało na Przedszkole Promujące Zdrowie nie mogliśmy poprzestać tylko na jednym aspekcie, przygotowaliśmy dla naszych gości niespodziankę, a mianowicie wspólne z wnukami ćwiczenia przy muzyce. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieciom oraz wyjątkowym gościom.

 

12.02.2020 - BAL KARNAWAŁOWY

W tym roku bal karnawałowy odbywał się pod  hasłem przewodnim KRAINA LODU. Jak wszystkim wiadomo w krainie lodu jest zimno, dlatego nasze przedszkolaki miały za zadanie bardzo aktywnie uczestniczyć we wszystkich tańcach, zabawach ruchowych i konkursach, tak aby nie pozwolić zamienić się w lodową figurkę. Dzieci z ogromną radością i zapałem wypełniały zadanie, tak że pod koniec balu można by było zmienić hasło na KRAINA JAK WULKAN GORĄCA.

30.01.2020,, CZYSTE RĄCZKI, ZDROWY BRZUSZEK”

To drugie warsztaty przeprowadzone w tym dniu przez panie z „DILABU”, w tych warsztatach uczestniczyły nasze młodsze przedszkolaki z grup „Wiewiórki”, „Wędrowniczki” oraz „Misie”. Celem zajęć była edukacja w zakresie higieny rąk wśród najmłodszych pod hasłem ,, Czyste rączkizdrowy brzuszek’. Na wstępie panie przeprowadziły pogadankę połączoną z prezentacją ukazującą jak ważne jest mycie rąk w higienie dnia codziennego, a później dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą w działaniu praktycznym.

 

30.01.2020 WARSZTATY ,, ODPORNOŚĆ TO TWOJA SIŁA’’

Dzieci z grupy „Plastusie” i grupy „ Biedronki” uczestniczyły w pogadance na temat: „Odporność to twoja siła”. Prowadzące panie z Laboratorium Diagnostyki Medycznej ,,DILAB’’  zwróciły uwagę jak ważne są „Złote zasady wzmacniania odporności” czyli: zdrowa dieta, śniadanie podstawowy posiłek dnia, odpowiednie nawadnianie organizmu, aktywność fizyczna, strój stosowny do pogody, sen i odpoczynek, higiena rąk. 


15.01.2020 ZABAWA Z APLIKACJĄ QUIVER - ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ

Dzieci z grupy "Wędrowniczki" miały okazję poznać jedną z aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości jaką jest Quiver i “zakodować” swoje obrazki.
Aplikacja Quiver – 3D Coloring App (obrazek w 3D) pozwala nie tylko na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawia, że kolorowanie i “ożywianie” obrazków staje się zabawne oraz magiczne. Aplikacja pozwala dzieciom uwolnić duszę artysty. Jednocześnie była to okazja do rozmowy z dziećmi na temat przyjaźni, tolerancji i wzajemnego szacunku. Do wypowiedzi zachęciły dwie papużki przytulone do siebie i duże czerwone serduszko.

10 i 30.01.2020 JASEŁKA

W tym roku dwie grupy naszych przedszkolaków przedstawiły tradycyjne Jasełka. Grupa 4 -latków i 6 -latków. Obydwa przedstawienia odbywały się dla bardzo licznie zgromadzonych gości. Zjawiły się całe rodziny począwszy od najmłodszych członków, aż po seniorów rodu. Było bardzo rodzinnie, nie zabrakło również zaproszonych gości, ale w tym dniu oni także zaliczali się do naszej wspólnej przedszkolnej rodziny.

18.12.2019  SPEKTAKL EKOLOGICZNY  „UCZĄ KRÓLA DZIECI SEGREGACJI ŚMIECI”

Każdy przedszkolak doskonale wie, jak ważne jest dbanie o czystość naszego środowiska. Spektakl  miał na celu przedstawienie problemu ekologicznego na naszej planecie, wyjaśnienie zasad segregacji śmieci, szacunku dla przyrody. Mimo, iż dzieci posiadają sporą na ten temat wiedzę, ale im częściej o tym się mówi, tym dzieci dłużej o tym będą pamiętać.

16.12.2019  WYCIECZKA DO NIŻAŃSKIEGO CENTRUM HISTORII I TRADYCJI W NISKU GRUPA PLASTUSIE I BIEDRONKI

„ Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.

           Lucius Annaeus Seneca ( Seneka)  

Takie hasło przyświecało naszym przedszkolakom podczas wycieczki do Niżańskiego Centrum Historii i tradycji w Nisku. Wycieczka stanowiła niezwykłą lekcję historii, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych przedszkolaków. Po raz kolejny mogłyśmy zadbać o wartości duchowe dzieci, wpływające na całościowe rozwijanie ich zdrowia.

06.12.2019 WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Jak co roku, tak i teraz nie zawiedliśmy się na naszym Św. Mikołaju oczywiście przyniósł przedszkolakom prezenty, ale zanim je rozdał bardzo szczegółowo przepytał je w jaki sposób dbają o własne zdrowie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat i mogły się cieszyć upragnionymi prezentami.

 

05.12.2019  ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ… CZAS WIĘC NA PIECZENIE PIERNICZKÓW

Przygotowanie do świąt to magiczny czas dla wszystkich. Nasze Biedroneczki dodatkowo miały motywację, postanowiły przygotować miłą niespodziankę dla oczekiwanego w dniu następnym gościa. Przygotowały dla Św. Mikołaja pierniczki oczywiście całkowicie zdrowe wg przepisu babci Zosi. Dbając o formę zdrowotną Mikołaja.

 

28.11.2019  ZABAWA ANDRZEJKOWA

Tegoroczne ANDRZEJKI miały inną formę niż do tej pory. Postawiliśmy na ruch, dlatego w tym dniu królowały u nas zabawy ruchowe oraz tańce. Aby sprawić dzieciom jeszcze większą frajdę, mogły się przebrać za dowolnie wybraną przez siebie postać. Intensywny ruch wymaga wzmocnienia organizmu, o to zadbała pani dyrektor serwując dzieciom w czasie przerwy pełne witamin mandarynki. Mali tancerze chętnie sięgali po owoce.

27.11.2019 DZIECIĘCY SAVOIR-VIVRE, CZYLI NAUKA DOBRYCH MANIER

W czasie tych zajęć dzieci nie tylko zdobyły wiedzę o zasadach właściwego zachowania się przy stole podczas posiłku,  że należy posługiwać się sztućcami. Dowiedziały się także, że należy pamiętać, że posługiwanie się nożem i widelcem wymaga zachowania warunków bezpieczeństwa. Dzieci muszą rozumieć, że niewłaściwe korzystanie ze sztućców zagraża ich zdrowiu lub zdrowiu kolegów.

27.11.2019  WARSZTATY EKOLOGICZNE „A CZY W WIECIE DZIECI, JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI”

Grupa ,,Misie’’ gościła panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku, które poprowadziły warsztaty ekologiczne. Celem zajęć było zwiększenie świadomości ekologicznej  dzieci, które zapoznały się z podstawowymi zasadami segregacji odpadów i poprzez zabawę ćwiczyły segregację w praktyce. Dzięki tym warsztatom dzieci dowiedziały się po raz kolejny  jak ważne dla naszego zdrowia jest dbanie o nasze środowisko.

26.11.2019  KODOWANIE NA DYWANIE

Kodowanie na dywanie to nowe wyzwanie, którego się pojęliśmy w naszym przedszkolu w tym roku. W sytuacji gdy z zewsząd otaczają nas kody postanowiliśmy w ten świat wprowadzić nasze przedszkolaki. Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu dzieci rozwijają się społecznie. 

25.11.201 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś” - wszystkie przedszkolaki dobrze o tym wiedzą, że miś jest najlepszym przyjacielem dzieci. Wiadomo z przyjacielem można robić wiele fajnych rzeczy. Dlatego dzieci zaprosiły swoje kochane misie do wspólnej zabawy, wykonywały z nimi różne ćwiczenia a także mogły zaprezentować swoje umiejętności plastyczne wykonując portret Misia. Tym razem to Miś zadbał o właściwą kondycję fizyczną naszych dzieci, ale nie tylko zadbał również i inne sfery naszego zdrowia.

22.11. 2019 TEATRZYK „ LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM”

Dbamy także o to, aby nasze dzieci poznawały różne legendy, podania dotyczące naszego kraju Polski. W tym celu zaprosiliśmy aktorów z teatru BAZYL którzy zaprezentowali nam historię smoka wawelskiego. Dowiedziały się przy okazji, że Kraków był kiedyś stolicą Polski. Poprzez takie zajęcia wpływamy na aspekt duchowy naszego zdrowia w holistycznym ujęciu.

20.11.2019 - ZABAWY BADAWCZE  

Tym razem sześciolatki z grupy Plastusie wraz z nauczycielką przygotowały i przeprowadziły eksperyment „Co się rozpuszcza w wodzie”. Do eksperymentu wykorzystały różne produkty: sól, mąkę, cukier, kaszę. Dzieci nie tylko dowiedziały się co się rozpuszcza w wodzie, ale także zdobyły wiedzę na temat, które z tych produktów mają negatywny wpływ na nasze zdrowie, a które są jak najbardziej wskazane w naszej diecie. Jak przystało na najstarszą grupę dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat złego wpływu cukru i soli na zdrowie ludzi a zwłaszcza tych najmłodszych.

15.11.2019 - KOLOROWE BĄBELKI

Dzieci z grupy  „Wędrowniczki" wraz z panią przeprowadziły eksperyment "Kolorowe bąbelki" z wykorzystaniem sody, octu, oleju i bibuły. Przy okazji wykonywania eksperymentów nauczycielka nawiązała, że można przeprowadzić jeszcze inny rodzaj eksperymentu, który jest bardzo bezpieczny dla dzieci a jednocześnie bardzo zdrowy, jest to eksperymentowanie z warzywami i owocami. Nauczycielka  zachęcała dzieci do takiego eksperymentowania podczas śniadań i obiadów w przedszkolu oraz w domu.

15.11.2019 X PRZEGLĄD PIOSENKI PROMUJĄCEJ ZDROWIE

Naszym jednym z standardowych  działań w ramach promocji Zdrowia jest organizowanie Przeglądu Piosenki Promującej Zdrowie o zasięgu powiatowym. W tym roku odbywał się pod hasłem „RUCH TO ZDROWIE”. Pragniemy w ten sposób promować prawidłowe postawy wobec zdrowia, zachęcać dzieci do zdrowego stylu życia, uprawiania sportu. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała program artystyczny o tematyce sportowej przygotowany przez naszych małych artystów z grupy Plastusie, natomiast dzieci z grupy Biedronki zachęcały wszystkich do wspólnego aerobiku. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 17 placówek z naszego powiatu.

11.11.2019 - ZŁOŻENIE KWIATÓW POD POMNIKIEM

11listopad to bardzo ważna data dla Polski, w tym dniu aby uczcić Odzyskanie Niepodległości przez Polskę składane są kwiaty jako hołd dla tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Nasze przedszkolaki, również uczestniczyły w tej ważnej dla nas uroczystości. W takich chwilach możemy wśród naszych przedszkolaków szerzyć patriotyzm, miłość do własnej Ojczyzny.

10.11. 2019 - MARATON ATEŃSKI

Jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie dlatego nie tylko dzieci są aktywne ruchowo, ale także personel pedagogiczny stara się być aktywnym. Możemy się poszczycić osiągnięciem naszej nauczycielki Beaty Jagiełło, która propagując wśród dzieci zamiłowanie do biegania, sama wzięła udział w biegu maratońskim na antycznej trasie z Maratonu do Aten na dystansie 42, 195 km i oczywiście go ukończyła z jej własnym rekordem życiowym. GRATULUJEMY !!!

08.11.2019 - SZKOŁA DO HYMNU

Bardzo ważne jest, aby wśród dzieci rozwijać patriotyzm, miłość, szacunek wobec własnej Ojczyzny. Ponieważ nadal aktualne jest hasło „Dzieci są przyszłością Narodu”, wychodząc temu naprzeciw starając się wpajać u dzieci właściwe postawy patriotyczne przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Szkoła do hymnu”. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn Polski o wyznaczonej godzinie, oraz na przedszkolaki zaprezentowały nam nasze tańce narodowe.

25.10.2019 - „SZKOŁA PAMIĘTA”

Mając na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę pielęgnacji pamięci o bohaterach naszej wolności, włączyliśmy się w akcję w roku ważnych wydarzeń - 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Wędrowniczki”  wraz z wychowawczyniami udały się na Cmentarz Komunalny w Nisku. Celem wyjazdu było uporządkowanie grobów, zapalenie zniczy oraz oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie miasta z okupacji. Przedszkolaki w ciszy i zadumie, wysłuchały opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny. Takie akcje kształtują u dzieci tożsamość narodową, rozwijają patriotyzm.

25.10.2019 - OLIMPIADA SPORTOWA

Nasze przedszkolaki wiedzą, jak ważny jest aktywny tryb życia i codzienna gimnastyka. Dlatego ochoczo uczestniczymy w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaka organizowanej przez Niepubliczne Przedszkole DomMisia. Nasze przedszkolaki nie tylko posiadają dużą wiedzę na temat wpływu aktywnego trybu życia na nasze zdrowie, ale również są bardzo sprawne ruchowo co udowadniają, właśnie na olimpiadzie bardzo częstym wygrywaniem jej. Zawsze znajdujemy się wśród trzech najlepszych drużyn. W tym roku była to już VIII edycja, w której reprezentowały nasze Przedszkole dzieci z grupy Plastusie i zajęły pierwsze miejsce.

21.10.2019 -  ZABAWY  Z PANIĄ JESIENIĄ WYCIECZKA DO PARKU

Grupa „Wiewiórki” i „Wędrowniczki” udały się w tym dniu do pobliskiego parku, by aktywnie spędzić czas i korzystać z uroków Jesieni. Zorganizowane były zawody dziewczyny kontra chłopaki. Był bieg slalomem między drzewami, zawody kto zrobi większą górkę z liści, a na koniec „bitwa na liście”. Dzieci nie tylko zdobyły wiedzę, ale również świetnie się bawiły. Pobyt na świeżym powietrzu pozytywnie wpłyną na ich zdrowie.

18.10.2019  WYCIECZKA DO PIEKARNI

Grupa „ Biedronki” postanowiła zobaczyć na własne oczy w jaki sposób powstaje chleb. W tym celu udała się do naszej rodzimej piekarni, aby poznać tajniki powstawania chleba. Poznały tajniki produkcji pieczywa z różnego rodzaju mąk. Dowiedziały się, że są specjalne wypieki dla osób, które chcą w szczególny sposób dbać o własne zdrowie.

17.10.2019  WODA KRĄŻY, WODA WRACA - OBIEG WODY  W PRZYRODZIE”

Pod takim hasłem zostały przeprowadzone zostały zajęcia w grupie „Biedronki” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dzieci dowiedziały się nie tylko jaki woda ma obieg w przyrodzie, ale również dowiedziały się jak bardzo ważną rolę pełni woda w życiu człowieka. Jakie korzyści niesie dla naszego zdrowia.

11 i  15. 10.2019  WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE

W tych dniach nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Nowej Dęby. Wydawało by się, że co może mieć wspólnego wycieczka do Muzeum z promocją zdrowia -  nic bardziej mylnego, właśnie podczas wycieczki mogłyśmy zadziałać w różnych aspektach promocji zdrowia u dzieci. Bardzo ważną sprawą było uświadomienie dzieciom bezpiecznego zachowania się podczas wycieczki, właściwej relacji między kolegami i koleżankami, a także mogłyśmy zadziałać na sferę duchową pokazując dzieciom cząstkę naszej polskiej tradycji.

 

14.10.2019  ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Naszą tradycją jest, by w tym szczególnym dniu nie tylko podziękować wszystkim pracownikom przedszkola za ich trud włożony w wychowanie dzieci, ale także zachęcić do zdrowego i aktywnego stylu życia. Do tego zachęcały dzieci w swoich wierszach, piosenkach, oraz dawały przykład prezentując tańce, które wymagały od nich dużej aktywności ruchowej. No cóż myślę, że nie trzeba nikomu tłumaczyć jaki to ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

04.10.2019  TEATRZYK „JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE”

Dbając o utrwalenie przez dzieci zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zaprosiliśmy grupę teatralną, która w bardzo wesoły sposób przypomniała owe zasady. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w trakcie zabaw interaktywnych z aktorami, za co bardzo im gratulujemy. Każdy przedszkolak wie, że dbając o bezpieczeństwo na drogach, dbamy o nasze zdrowie i życie.

27.09.2019  WYCIECZKA DO LASU

W tym dniu jedna z młodszych grup „Wędrowniczki” wybrała się do lasu w celu odnalezienia skarbów pani Jesieni. Była to jednocześnie wspaniała okazja, aby nasze przedszkolaki mogły pooddychać świeżym, leśnym  powietrzem co na pewno bardzo korzystnie wpłynęło na ich zdrowie. Dowiedziały się przy okazji jak ruch na świeżym powietrzu wpływa na ich zdrowie.

20.09.2019  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień przedszkolaka to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. W tym dniu zapewniamy wszystkim przedszkolakom bardzo ważny dla zdrowia - aspekt psychiczny. Staramy się, aby każdy przedszkolak poczuł, że jest wyjątkowy, najważniejszy i zawsze może liczyć na pomoc dorosłych.

19.09.2019  DZIEŃ EKOLOGICZNY „COŚ Z NICZEGO”

Coś z niczego to podstawowa zasada osób, które chcąc chronić środowisko, szukają sposobu, aby stworzyć nowe rzeczy na bazie starych rzeczy. To udało się naszym przedszkolakom z grupy „Plastusie”, które zrobiły karmniki dla ptaków z plastikowych butelek po napojach. Każdy wie jak ważne jest dla naszego zdrowia czyste środowisko.

18.09.2019  SPOTKANIE Z POLICJANTEM BEZPIECZNA DROGA  I UNIKANIE ZAGROŻEŃ

Wszyscy wiemy jak bardzo ważne dla zdrowia dzieci jest znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, dlatego zostało zorganizowane spotkanie z policjantem, który w bardzo przystępny sposób dla dzieci przypomniał o podstawowych zasadach obowiązujących na drodze. Dzieci dowiedziały się także jak zachowywać się gdy atakuje ich niebezpieczny pies.

16.09.2019  WYCIECZKA DO STADNINY KONI - GRUPA BIEDRONKI

Jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie dlatego dbamy, aby nasze przedszkolaki miały jak najwięcej różnych form aktywności. Dlatego dzieci z grupy Biedronki wyruszyły na wycieczkę do Racławic, by zapoznać się w jaki sposób można opiekować się końmi, a przy okazji bardzo aktywnie ruchowo spędziły tam czas.

 

 

       

 

 

 

 

 

 

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

507306
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
780
896
1676
15845
507306

2021-09-21 22:34