Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, uczciliśmy ten dzień uroczystymi obchodami na Placu Wolności. Przedszkolaki z naszego przedszkola ubrane w piękne biało – czerwone stroje wspólnie odśpiewały piosenki „ Flaga biało – czerwona” oraz „ Polska różna”, a Zwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny, który przygotowała grupa Wędrowniczki.

Zapraszamy do galerii poszczególnych grup.

2022-07-06 06:25