foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

„Pszczółki”  w oczekiwaniu na wiosnę, aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych   „ Od nasionka do jedzonka” , których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin,  wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania, oraz praca zespołowa.  W związku z tym  postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory( doniczki, skrzynki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy, poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności,  przystąpiliśmy do pracy: wysialiśmy rzeżuchę, pietruszkę, zioła, zasadziliśmy cebulkę, dynię, fasolę. Nie zabrakło również kwiatów wiosennych, które później będą ozdobą naszego ogródka przedszkolnego. Odtąd każdego dnia będziemy wypatrywać pierwszych kiełkujących roślinek. Ciekawe jaka roślinka pojawi się jako pierwsza. Na pewno niektóre z nich będą stanowiły źródło witamin na naszych kanapkach.  Korzyści takich działań są różnorodne, między innymi wzrasta świadomość prozdrowotna, dzieci uczą się odpowiedzialności w dbaniu o rośliny, wzbogacają wiedzę, co jest niezbędne do wzrostu roślin i jak je pielęgnować, prowadzą obserwację zmian, jakie dokonują się w ich „ogródku”  i wyciągają z nich wnioski.   

Zapraszamy do galerii zdjęć.

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

1272515
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
435
692
3743
5463
1272515

2023-12-07 16:48