foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

Dnia 22 czerwca dzieci z grupy „Motylki” i „Biedronki” uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa „Alpakowe Łąki” w Przędzelu, specjalizującą się hodowlą alpak. Jak wszyscy wiemy to zwierzęta przyjemne w dotyku i sympatycznym wyglądzie, w których zakochały się nasze przedszkolaki. Dzieci miały okazję poczęstować alpaki marchewką i przekonać się o miękkości ich futerka. Nabyły wiedzę dotyczącą tych cudownych zwierząt, ich hodowli, pochodzeniu czy żywieniu. Podczas spaceru podziwiały uroki wiejskiego krajobrazu i z zainteresowaniem  słuchały o zwierzętach zamieszkujących staw znajdujący się na terenie gospodarstwa, miały również możliwość podziwiania hodowli króliczków. Nasi podopieczni brali udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez właścicielkę dotyczących różnych rodzajów runa zwierzęcego oraz włókna roślinnego. Dowiedziały się czym jest kołowrotek oraz w jaki sposób runo przeistacza się w wełnę. Przedszkolaki przy niewielkiej pomocy same wykonały piękne pamiątki z naszej wyprawy w postaci zakładek do książki oczywiście używając do tego wełny alpaki. Uwieńczeniem tego cudownego dnia była zabawa na ogromnym placu zabaw , gdzie maluchy dały upust swojej dziecięcej energii.

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

1211028
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
170
802
4259
15487
1211028

2023-09-23 02:48