foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 841 21 43
pp1.nisko@gmail.com

    „ Zima, zima za oknami,

   bawcie się dzieciaki z nami”

 W minionym tygodniu zawitała do nas prawdziwa zima. Był mrozik, śnieżek, a przedszkolaki cieszyły się z tego rzadkiego widoku. Biały puszek pozwolił na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki szalały z radości, rzucały się śnieżkami, robiły orzełki na śniegu,  chodziły po swoich śladach, zjeżdżały z górki na sankach. Uśmiechy na twarzy i radosne okrzyki towarzyszyły dzieciom przez cały czas pobytu na świeżym powietrzu. Zadbaliśmy również o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie nie zabrakło pożywienia dla ptaszków.   Po przyjściu do przedszkola zabawiliśmy się w małych badaczy, poznawaliśmy zmienne właściwości śniegu. Dzieci określały, że śnieg który pada jest miękki, lekki  i puszysty, natomiast kiedy ulepimy kulę, jest twardy, ciężki, zimny, mokry. Formowały śniegowe kulki, trzymając je w dłoni, kulki zamieniały się w wodę pod wpływem ciepła.  W ten prosty sposób dzieci  poznały dwa skupienia wody: stan stały  i ciekły. Kolejnym eksperymentem było sprawdzenie , czy śnieg jest czysty. Obserwowaliśmy topniejący śnieg,   i powstałą z niego wodę, która znacznie różniła się od wody pitnej. Dzieci doszły do wniosku  że zanieczyszczenie środowiska źle wpływa na czystość śniegu i na pewno nie przyjdzie im do głowy, aby spróbować jak smakuje ?.. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.  

 

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE

PREZENTACJA

LICZNIK ODWIEDZIN

1345534
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
256
1485
4109
32018
1345534

2024-02-29 04:06