TEMATYKA KONKURSU:

„MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Cele konkursu:
1. Propagowanie czytelnictwa wśród dzieci
2. Rozwijanie zainteresowań i nawyków czytelniczych
3. Rozwijanie wyobraźni i talentów plastycznych uczestników, umiejętności wypowiedzi artystycznej poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych

Załączniki:
Pobierz plik (list.pdf)list.pdf

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – ogólnopolski program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody. Organizatorem Programu jest firma Tymbark i marka Kubuś.

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie projektów ekologicznych, np. organizowanie przyrodniczych wycieczek, kącików przyrody, konkursów plastycznych i wielu innych ekologicznych działań.

Bohaterem  programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku do przyrody i ekologicznych  zachowań.

2022-07-06 05:35